Water op de lens

  • Lexusforum jaarmeeting 2025

    Graag willen wij u allen uitnodigen voor de jaarmeeting van 2025 van Lexusforum.
    Deze meeting is gratis toegankelijk voor iedereen die Lexus een warm hart toedraagt en ons forum bezoekt.

    Meer informatie over de meeting is in dit topic te vinden.

Rayminidas

Actief
30 okt 2024
121
162
43
Oké, de RX hebben we nu een week en zowel gisteren als vandaag in de regen gestaan/gereden.
Als dan achteruit inparkeer zie ik dat er waterdruppels in het beeld zitten. Dus op de camera. Gisteren de melding dat het niet meer werkte. Vandaag wel weer in orde.
Lijkt mij niet zoals het hoort, dus wat kan er loos zijn?
 
Als het aan de buitenkant op de camera zit denk ik dat er weinig aan te doen is. Als het regent wordt het nat...
Maar als je de camera drooggeveegd hebt en je ziet nog steeds druppels in beeld dan lijkt dat mij niet in orde.
 
  • Leuk
Waarderingen: Rayminidas
Water op de lens bij rijden in de regen is mogelijk omdat de lens niet is afgedekt bij vooruit rijden. Sommige merken (VW bijvoorbeeld) verbergen de lens achter een logo. Dat werkt goed, maar dan werkt de camera na inschakelen van de achteruit pas nadat het logo opzij is gedraaid - wat een aantal seconden tijd vergt.

Ik heb me bij mijn GS aangewend na langdurig rijden of parkeren in de regen voorafgaand aan het wegrijden de lens met een natte vinger schoon te vegen. Irritant, maar afdoende.
 
  • Leuk
Waarderingen: Rayminidas