Daan met zijn Lexus GS300 MK3

Neutje

Nieuw hier
24 jun 2025
10
15
3
Goedemiddag allemaal,

Hierbij even het voorstellen: Ik ben Daniël, 33 jaar oud en sinds september 2024 in bezit van een een zwarte Lexus GS300 uit 2010.

Heb hiervoor een Subaru Forester turbo gereden uit 1999, helaas door roest hier afscheid van genomen. Daarvoor een Subaru Impreza Plus gereden, fijne ruime auto maar weinig vermogen. Hiervoor een Nissan Primera GTSE (fabrieksaf kameleon lak) en een Daihatsu Sirion met 1.3 motortje met 102 pk.

Ik heb me op het forum ingeschreven om te kunnen kijken naar alles wat er leeft in de Nederlandse Lexus wereld.
1000011026.jpg
 

Hierbij ook de link naar helaas wat minder leuks aan onze (nieuwe) auto.


Hoop dat jullie mij kunnen helpen aan een specialist/goed bedrijf om dit probleem te kunnen diagnosticeren.

Heb inmiddels ook zomerbanden met andere Lexus velgen. Dacht geluk te hebben met de TPMS sensoren. Helaas zijn deze te nieuw en dus niet in te leren op de GS.

Rijd wel een stuk beter nog dan de runflat all season Pirelli s. De velgen zijn gecorrodeerd dus tegen de tijd dat de banden op zijn gaan ze opgeknapt worden.

1000012169.jpg
 
Ik kan je ook Special Wheel Repair in Heerhugowaard aanraden. Die hebben twee setjes velgen voor mij opgeknapt en die waren beide nog mooier dan nieuw uit de showroom. Echte vakmannen. Maar geen idee of dat in de buurt is voor je. Ik heb foto's in m'n projecttopic staan.
Zonde om te lezen van je olieverbruik. Kunnen het de klepseals zijn? of zijn deze blokken daar niet gevoelig voor. Ik heb met een oude Peugeot 309 precies dezelfde klachten gehad en toen waren het de klepseals. Maar goed dan praat ik wel over een blokje uit 1990 dus iets andere techniek waarschijnlijk. En het was sowieso Franse troep.
 
Klepseals zou natuurlijk ook kunnen, ik ga denk aankomende week maar even bellen met de garage in Nieuw Vennep. Misschien dat zij dingen kunnen uitsluiten.

Wat waren de kosten voor een set van 4 velgen en kunnen zij de banden eraf halen en erop zetten ? Tegenwoordig is balanceren ook niet goedkoop meer, vandaar dat ik even wil wachten tot de banden (zo goed als) op zijn. De originele velgen vind ik ook erg netjes staan, ze verdienen het wel om ook weer opgeknapt te worden.
 
Ik moest €500,- betalen voor vier velgen. Dan maakte ze ze eerst helemaal kaal (stralen) en schoon, daarna poedercoaten, als laatste banden monteren en balanceren (met het lood uit het zicht). De banden leverde ik zelf aan, had ik via Oponeo besteld. Dat was honderden euro's goedkoper dan de lokale bandenboer.
 
Top, dat is behapbaar. Maar eerst ff geld uit geven aan de andere dingen de aankomende tijd. Denk dat de all seasons er straks weer ondergaan, wordt al kouder. Moet nog even een banden standaard fixen voor in de schuur.
 
Ik moest €500,- betalen voor vier velgen. Dan maakte ze ze eerst helemaal kaal (stralen) en schoon, daarna poedercoaten, als laatste banden monteren en balanceren (met het lood uit het zicht). De banden leverde ik zelf aan, had ik via Oponeo besteld. Dat was honderden euro's goedkoper dan de lokale bandenboer.
Nette prijs inclusief demontage, montage en balanceren 👍
Puc telde 350 voor behandeling van vier kale velgen.
 
Nette prijs inclusief demontage, montage en balanceren 👍
Puc telde 350 voor behandeling van vier kale velgen.
Da's een nette prijs! Goed om te weten want ik heb mijn originele IS velgen nog liggen die ik eigenlijk in het donkergrijs/dark Chrome (of hoe heet die kleur van de F-sport velgen?) wil laten spuiten.
 
@quattrootje , poedercoating is niet in alle Rall-kleuren beschikbaar, maar wel veel verschillende.
Ook de mate van glitters in de coating.
Dus dan is het handig om dat af te stemmen en de stapels voorbeelden te bekijken/beoordelen.