Achterlichten UX 250h F-Sport branden niet bij ontgrendelen — Carista / codering?

Jor.094

Nieuw hier
6 mei 2025
13
15
3
Hallo allemaal,


Ik rijd sinds kort een Lexus UX 250h F-Sport en loop tegen iets aan wat ik eerlijk gezegd behoorlijk storend vind. Bij het ontgrendelen van de auto gaan aan de voorzijde de verlichting, de portierverlichting én de interieurverlichting keurig aan, maar de achterlichten blijven volledig uit.


Juist doordat alles voor wel netjes oplicht, voelt het achtergedeelte “donker” en dat vind ik niet logisch, ook met het oog op zichtbaarheid en veiligheid.


Daarom ben ik benieuwd:
Heeft iemand ervaring met Carista of andere OBD-coderingsmethodes op Lexus?
En is het mogelijk om de achterlichten wél te laten inschakelen bij het ontgrendelen door middel van codering?


Alle ervaringen, tips of alternatieve oplossingen zijn meer dan welkom!


Alvast bedankt!


Groet,
Jor.094
 
Mijn online allesweter zegt ook dat het niet bekend is of dit kan omdat ie er én niks concreets over kan vinden én vindt dat anderen, ook in het UK, dezelfde vraag hebben.
Ook zegt ie dat "de achterlichten worden door de body-control module zó aangestuurd dat ze níet meedoen aan de “welcome lights” bij ontgrendelen.".
Oftewel: er is online nog geen antwoord op deze vraag te vinden, dus voor nu kan het niet.

Wellicht is er meer te vinden over die “welcome lights" optie?
Of vraag de dealer of die hier iets op weet.