Onderhoudsbeurt Lexus garage

Hamza

Nieuw hier
15 jan 2025
12
17
3
Moet ik mijn Lexus altijd bij de dealer laten onderhouden?

Ik vond een onderhoudsbeurt best wat prijzig en vraag me af of het de moeite waard is om elke jaar bij de dealer te blijven komen om die Lexus relax-garantie te behouden ondanks het een betrouwbare merk is.

Hoe kijken jullie hier tegenaan?
 
Pechhulp kan je apart afsluiten en garantie heb je niet meer na 10 jaar of 200.000 km.ik zou zeggen, het ligt aan de leeftijd, km stand en de garage. Bij zowel Honda, Toyota en Lexus ga ik naar de dealer voor onderhoud. Dat geeft iets minder verrassingen bij defecten (, mits deze onder garantie vallen) en ik hoef geen pechhulp af te nemen. Misschien betaal ik een paar honderd euro meer per jaar als "verzekering", maar dat accepteer ik wel. Daarnaast heb ik het idee dat ik betere inruilprijzen krijg bij inruil bij de dealer. Ze kennen de auto of weten dat deze bij een andere dealer bekend is. Dat maakt het risico lager voor de dealer. De autos die ik inruil hebben een km stand van onder de 70 tot 100k km en jonger dan 7 jaar. Die wil de dealer vaak zelf verkopen. Overigens bij autos zonder garantie deed ik vroeger het onderhoud en reparaties zelf, zo moeilijk is het niet. Beurt geven doe ik nog steeds zelf bij de motor. De enige keren pechhulp die ik nodig had in 20+ jaar was bij de Lexus die ik nu hebšŸ˜….
 
ik heb (al) een nieuwe remklauw gekregen dankzij Lexus 10 Relax-garantie. Dus ja, je kunt daar financieel geluk mee hebben als je materiƫle pech hebt.

Verkopers maken graag gebruik van ā€œdealer onderhoudenā€ auto’s aan te bieden. Of ze daar bij inruil van zo’n auto ook zo gevoelig voor zijn, ik denk dat dat dan wel meevalt. Ik denk dan maar zo: een dealer kent zo’n model auto als geen ander. Eventueel speciaal gereedschap hebben ze liggen. En bij Lexus zijn de originele onderdelen (ook) duur, maar ook van goede kwaliteit, in tegenstelling tot bij een BMW bijvoorbeeld waar aftermarket goedkoper en kwalitatief beter kan zijn.
 
Je kan je auto ook laten onderhouden bij een Lexus- of Toyota specialist. Er zitten verspreid over het land wel een aantal goede.
Hun uurtarieven zijn lager dan bij de dealer en de kennis is daar zeker in huis.
Originele onderdelen gebruiken ze ook (voor zover ik weet).
Je bent dus voor een beurt goedkoper uit.

Is je auto nog geen 10 jaar of heeft deze nog geen 2 ton gelopen en er is echt iets stuk (geen slijtage deel) dan kan je dus geen garantie bij Lexus claimen.

Zaken als red carpet en haal-en brengservice heb je ook alleen bij de dealer. Daar betaal je dus feitelijk zelf voor (hoger uurloon).
Pechhulp kan ook via bijv. de ANWB.

Het is dus een afweging die alleen jij kan maken.
 
  • Leuk
Waarderingen: Bobusa en HondaFan
Persoonlijk zou ik altijd mijn auto naar een specialist brengen dan een dealer. Voor mij heeft men niet aangetoond dat zij meer weten en als ik eerlijk mag zijn maken zij de gedachten en insteek van lexus kapot.