Verkleuren koplampen

  • Onderwerp starter Onderwerp starter ketje
  • Startdatum Startdatum
  • Lexusforum jaarmeeting 2025

    Graag willen wij u allen uitnodigen voor de jaarmeeting van 2025 van Lexusforum.
    Deze meeting is gratis toegankelijk voor iedereen die Lexus een warm hart toedraagt en ons forum bezoekt.

    Meer informatie over de meeting is in dit topic te vinden.

ketje

Hoort erbij
16 jul 2012
46
0
0
Zoals de meeste koplampen die uit plastic gemaakt zijn gaan deze met de jaren verkleuren en worden ze helemaal mat van de zon. Dit zie je vooral veel bij Nissan Micra's. Mijn "IS" krijgt daar een h??l klein beetje last van aan de bovenkant van ??n v/d koplampen. Is er iemand die daar een of ander middel voor heeft om dit te voorkomen?

Grtz, Mike.
 
Je kan dat headlight restoration kitje kopen van Meguiars. Werkt echt super!! Kocht echter wel wat centjes...

Ik heb de versie gekocht met twee schuurpads en een polijsttol vor op de boormachine.
 
Zelf polijsten kun je idd doen. Wat je ook kunt doen is naar een erkend poetsbedrijf gaan. Naast het polijsten van auto's zijn ze ook in staat om dit soort euvels te verhelpen. Dan ben je met 20/25 piek per koplamp wel klaar gok ik.
 
Bedankt voor de tips, heb ondertussen "Plastix" van Meguiars gekregen van een vriend. Zal dit morgen eens proberen. Ik hou jullie op de hoogte.
Grtz, Mike.
 
Yep, goed spul h?. Voor alles bij mij laten doen en mistlichten en kentekenplaatverlichting achter ook. Glimmen als een malle.
:)
 
Hallo Ketje, waar kan je dat product kopen, heb daar ook wat last van. Dat is zoals die lensjes van de mistlichten, die zijn ook mat en geven zelfs bijna geen licht meer.
 
Is PlastiX ook geschikt om de vergeling van de komplampen weg te werken? Sinds mijn achterlichten na schade zijn vervangen, ziet het achter weer als nieuw uit. De koplampen zijn echter redelijk vergeeld/verkleurd (voornamelijk op de hoeken bij het knipperlicht. Niet zo zeer dof ofzo. Iemand nog tips hoe dit het beste aan te pakken? De tandpasta methode heb ik al eens gebruikt en werk in principe prima om de dofheid weg te nemen, de verkleuring jammer genoeg niet.
 
Ok, ja zoiets vermoede ik al. Dank voor de link en het meedenken.
Bij nadere inspectie is gebleken dat de grootste vergeling aan (en onder) de randen van het knipperlicht zitten. Dus wellicht de handel met de oven-truck uit elkaar halen om dat ook goed schoon te krijgen.
 
kennen jullie misschien een adresje je voor me die dit voor me kan doen
ik heb zelf geen polijstmachine :(
het liefst ergens in Noord-Brabant, woon zelf in omg Waalwijk

ik had er al twee gevonden in Eindhoven en Best, maar die vragen er ?75,- voor :o

of kan ik dit ook gewoon met de hand doen ??
 
:rulez: Ben benieuwd naar je ervaringen!

Edit: Heb zelf een setje gehaald. Bij die van mij zat een boorkop met pad (staat wel op foto, maar niet gebruikt). Ik heb het maar eerst even geprobeerd met de hand. Resultaat na 5 minuten:
 

Bijlagen

  • IMG00097-20130907-1626.jpg
    IMG00097-20130907-1626.jpg
    369,2 KB · Weergaven: 138
  • IMG00096-20130907-1626.jpg
    IMG00096-20130907-1626.jpg
    434,6 KB · Weergaven: 141